Naše inspirace


kdo jsme

Jsme rodina (nukleární rodina jsme my tři R+E+M), jsme lidé, kteří se mají rádi , držíme při sobě a vzájemně se podporujeme. Tvůrčí inspirace tak přichází sama díky lásce, důvěře a toleranci, kterou prožíváme obklopeni krásnými věcmi, krajinou a hezkými lidmi. Ano toto vše potřeba proto, abychom mohli vůbec fungovat a žít, potřebujeme pohodu v našich vztazích. A protože jsme jací jsme, obklopujeme se obdobně založenými lidmi, se kterými je nám dobře.

Poznámka autora: výše uvedené je nyní bohužel mnohde tak nadužívané a neprávem užívané, že to co jsem napsal může vyznít jako klišé, ale pokud se na to podíváte nezaujatýma očima, máte šanci pochopit nejen nás, ale to, že harmonické vztahy v rodině, v práci a vůbec všude jsou základem pohody a samy vybízejí k tvůrčí činnosti.

vznik pechlat design

Máme rádi hezké věci kolem nás a rádi si ty hezké věcí tvoříme po svém, protože nikde většinou nemají úplně přesně to co by se nám domů líbilo. Náš dům je naším palácem, hradem, ostrovem, útočištěm a další obrovskou inspirací.  Projekt pechlat design je tedy v podstatě zcela logickým posunem z tvoření pro vlastní potřebu do zcela vážně míněného podnikání, pro které nyní dýcháme.  Prostřednictvím těchto stránek vám nyní představujeme ucelenou kolekci interiérových stojanů na palivové dřevo, rozhodně né však úplnou, další typy, velikosti a  barvy budou postupně přibývat.

naše vize

pechlat design chápeme jako místo kde budeme postupně představovat naše návrhy a řešení různých věcí do domácnosti. Děláme a navrhujeme pouze věci účelné a užitné, které se nám musí líbit = perfetní design koncept, ale musí v domě plnit svou funkci, ať už je to stojan na dřevo anebo věšák na prádlo. Prostě nám nejde o prvoplánové oslnění něčím co nelze používat, chceme oslňovat tím co denně používáme. Máme rádi humor i recesi. Zde budeme postupně představovat naše návrhy a výrobky, které vždy budou splňovat výše uvedené a bude to všechno možné, ale vždy určené pro používání.

náš team

všechno co vidíte na tomto webu je výsledkem práce mnoha lidí, kteří nám pomáhají v realizaci našich nápadů. Celkově má projekt stojanů na dřevo nějakých 15 přímých spolupracovníků, kteří se podílejí na celém procesu přípravy, výroby, expedice, tvorby webu a propagace. To jací jsme my ovlivňuje přímo i to jaké máme spolupracovníky, a protože bychom kolem sebe nemohli mít nikoho  negativního, jsme naštěstí obklopeni jen milými příjemnými lidmi. A těm všem děkujeme za jejich podporu a práci, které si vážíme.

Michal (1979)

Michal Pechlát

1997 - 2000 – Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, obor Mezinárodní teritoriální studia
2000 – semestr politologie na Heinrich Heine Universität Düsseldorf
2000 - 2001 – „zkušená“ v Sydney, Austrálie
2001 se plně vrhnul do dění rodinné firmy, která se specializuje na kominictví

Je to nadšenec do obnovitelných zdrojů energie, kdy jeho hlavním mottem je, že odmítá platit za ohřev vody když je venku 30 stupňů ve stínu. Je hlavním tvůrcem a nositelem projektu stojanů na dřevo. Dřevo mu učarovalo ve všech podobách svou energií a vzhledem. Rozumí perfektně technologii zpracování plechu a kovů vzhledem k faktu, že je odmalička v tátově dílně. Vzhledem k povolání kominíka má velice blízko ke spalovacímu procesu a napadlo ho jak využít energie právě spalovaného dřeva k dosušení toho, které bude na řadě příště. Díky tomu bude zapotřebí méně energie k jeho dosušení v topeništi a  předá tak více energie do prostoru a tím se ušetří a zároveň méně znečistí komín. A cesta k navrhování stojanů byla jasná.

Radka (1979)

Radka Pechlátová

1998 – Absolutorium na Konzervatoři Jaroslava Ježka, obor balet

Je umělecky založená a nadaná ve všech směrech. Je neuvěřitelně tvůrčí a ráda vytváří prototypy čehokoli, vlastníma rukama ať už se jedná o výšivky, korálky, ptačí budku anebo domeček pro želvu. V projektu stojanů na dřevo působí hlavně jako návrhářka doplňků. V systému Tower ladí hlavně poličky a je tvůrcem celého konceptu bočnic s motivy. Miluje krásné a malé věci a tak bylo jen otázkou času kdy vymyslí něco malého i v této kolekci. A tím je její štokrle/stool v řadě Bench&Stool kdy lavička/bench je vlastně také jejím nápadem. Radka miluje módu a vše co se blýská a tak už ani není otázkou času než se něco bude blýskat i na stojanech. Radka už na něčem pracuje a již brzy vás s touto řadou seznámíme. Ten kdy by měl zájem vidět první prototypy (zde asi především ženy), mohou nás navštívit v našem showroomu v Říčanech.

Eliška

Eliška Pechlátová

Milá, kreativní a otevřená bytost, která je již od svého narození naší hlavní inspirací a motorem. Eliška s námi na pechlat design velice aktivně spolupracuje hlavně jako vděčná a fotogenická modelka.